Právě čtete ...
Spojené arabské emiráty

Řízení auta v Dubaji

V Dubaji je řízení auta pro turisty z Česka a Slovenska možné bez větších problémů.

Je nutné si před cestou do Emirátů vyřídit mezinárodní řidičský průkaz. Ten vám vyřídí na počkání městský úřad.

Zapůjčení auto v Emirátech je snadné. Nejvýhodnější je rezervovat auto předem. Tím si zajistíte nejvýhodnější podmínky a přesný model dle svého výběru. Samozřejmě je možné si auto zapůjčit i přímo ve vašem hotelu v Emirátech, ovšem počítejte s vyšší cenou a občasnými obstrukcemi při akceptaci českého nebo slovenského řidičáku.

Byť se to může zdát po 20 letech rozdělení Československa neuvěřitelné, v Emirátech se neustále můžete setkat s tím, že úřady neuznávají české nebo slovenské řidičáky, protože je stále v platnosti mezinárodní dohoda o uznávání dokladů bývalého Československa. Ani jednomu státu se, přes velké úsilí ještě nepodařilo dosáhnout samostatné dohody.

Kvalita silnic je v Emirátech na špičkové úrovni. Zejména v Dubaji jsou mnoha proudové dálnice a mimoúrovňové křížení. Pokud budete hledat konkrétní cíl, doporučujeme si předem připravit mapu nebo navigaci. V případě, že nesprávně odbočíte, můžete hledáním správné cesty strávit zbytek své dovolené :).

Většina řidičů v Emirátech se chová slušně a ohleduplně, nicméně styl řízení je poněkud odlišný od Evropy. Je nutné si hlídat zejména prostor před autem, protože platí nepsané pravidlo, že ten vpředu má přednost a o to, co se děje za ním se příliš nestará.

Občas se můžete setkat bohužel i s agresivními řidiči, kteří si vynucují předjetí. Doporučujeme vám v takovém případě zachovaní klidu a uvolnění pruhu. V žádném případě se nenechejte vyprovokovat k nějakému agresivnímu chování.

Veškeré silnice jsou monitorovány rychlostními radary. Dodržujte povolenou rychlost – pokuty za překročení povolené rychlosti jsou velmi vysoké! Veškeré záznamy jsou přenášeny online, takže informace o vašich pokutách jsou obratem doručeny do půjčovny aut a budou vám vyúčtovány.

V případě, že budete mít nějaké dotazy k tomuto tématu, neváhejte nás prosím kontaktovat.

Reklamy

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Kalendář příspěvků

Červen 2012
Po Út St Čt So Ne
« kvě   zář »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Reklamy
%d bloggers like this: